„ANČIUKŲ“ GRUPĖS VEIKLA „PAUKŠTELIAI ŽIEMA“

„ANČIUKŲ“ GRUPĖS VEIKLA „PAUKŠTELIAI ŽIEMA“

Šaltos ir snieguotos žiemos yra tikras išbandymų metas mūsų krašte žiemoti pasilikusiems paukščiams: sniegas uždengia ir taip negausias maisto atsargas, o paspaudęs šaltukas jas dar tvirčiau užrakina ir padaro sunkiai pasiekiamas.

Nors tikros žiemos iki šiol neregėjome, tačiau gamta gyvena pagal amžiais derintus ciklus. Pradėti lesinti paukščius niekada nėra vėlu. Ypač ši pagalba aktuali antrojoje žiemos pusėje, kada natūralių maisto atsargų beveik nebelieka, o paukščiams jų ypač sunku susirasti ir dėl besikaitaliojančių oro sąlygų – tai atšyla, tai vėl stipriai šąla.

Paukščių globa žiemą – tai ne vien malonumas jaustis atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau pažinti patiems ir padėti pažinti vaikams mūsų krašte žiemoti pasiliekančius paukščius, mokinti juos gerumo, atsakingumo, vaizdžiai paaiškinti gamtoje vykstančius procesus.

 Sulaukę sausio mėnesio, „Ančiukų“ grupėje  vaikai katu su auklėtojomis Zita ir Inga visą savaitę kalbėjosi tema „Paukšteliai  žiemą“. Vartė knygas, bandė surasti ten pažįstamus paukštelius, žaidė stalo žaidimus, imitavo paukštelių  judesius, jų skleidžiamus garsus, žaidė žaidimus, klausėsi trumpų pasakojimų apie paukščius, žiūrinėjo nuotraukas. Labiausiai vaikams patiko žiūrėti animacinius  filmukus apie paukščius

Kodėl paukšteliams sunku žiemą? Kalbėjo apie jų gyvenimą žiemos metu. Aiškinosi, kodėl jiems reikia pagalbos ir kaip žmonės gali jiems padėti. Prisiminė žiemojančių paukščių, bandė kurti apie juos pasakojimą, Vaikai kūrė dailės darbą “ Paukšteliai žiemą“. Savarankiškai pasirinko kurie aplikuos, kurie tapys su guašu. Vaikai aptarė, kaip sunku žiemą rasti maisto. Luknė ir Vėja pasiūlė idėją: pagaminti lesyklą ir ten berti trupinėlių paukšteliams. 

Globokime sparnuočius antroje žiemos pusėje.  Tikime, jog sulauksime žiemos-  ir sniego, ir šaltuko. Tad pakabinkime lesyklėlę, paberkime duonos trupinių, smulkių kvietinių ir miežinių kruopų, javų, grūdų, saulėgrąžų. O kai žemę sustingdys šaltis ir sniegas, pakabinkime  ant vielos kabliukų keletą gabalėlių lašinių ar pastatykime  platų indą su sustingusiais  taukais, kad paukšteliai nesušaltų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Zita Baratinskienė

Šį įrašą matė: 178