MOKYMAI DARŽELIO PEDAGOGĖMS

MOKYMAI DARŽELIO PEDAGOGĖMS

Šiandien darželyje ilgai laukta diena – vyko 6 val. seminaras „Socialinis-emocinis vaikų ugdymas. Kimočiai“! Seminaro lektorė GIEDRĖ SUJETAITĖ-VOLUNGEVIČIENĖ, psichologė, Lietuvos edukologijos universiteto jaunesnioji mokslo darbuotoja. Mokslinių interesų sritis – ankstyvasis vaiko vystymasis ir ugdymas (savireguliacija, emocinis intelektas, charakterio ugdymas). Lektorė domisi pozityviąja psichologija ir laikosi principo – svarbiausia ne ištaisyti vaikų pesimizmą, o išmokyti juos optimizmo. Tiki, kad žaidimo metu tam yra visos sąlygos. Visada mėgsta vaikų draugiją, todėl darbas žaidimo laboratorijoje suteikia ne tik mokslinių žinių, bet ir malonumo.

Kimočiai – nuotaikingi personažai su minkštomis jausmų pagalvėlėmis, kurie išmokys vaikus suprasti bei valdyti savo emocijas. Ar esate ką nors girdėję apie juos?

„Kimochis“ (japonų k. kimochi reiškia „jausmas“). Tai paprasta ir efektyvi ugdymo programa, kur smagios, įtraukiančios ir inovatyvios veiklos, padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi ir  išmokti spręsti sudėtingas socialines-emocines situacijas. Kimočiai – skirtingus charakterius turinčios lėlytės. Spalvingi Kimočių  charakteriai – tai nuolat besimainančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga Katė, nuolat nerimaujanti Balandė Meilė ir išdykusi Lipšniakojė.  Šiais žaislais siekiama stiprinti bei ugdyti vaikų savivertę, pasitikėjimą savimi ir emocinį intelektą. Jie padeda vaikams kalbėtis apie jausmus. Vaidindami, žaisdami su kimočiais vaikai su pedagogėmis linksmai ir patogiai pažins jausmų pasaulį. Pavyzdžiui, vyšnioje gyvenanti Katė žino, ko, kada ir kodėl ji nori. Ji moka įtikinti. Kai Katė ko nors imasi, jos niekas nesustabdys. Nors kartais atrodo dygi it ežys, iš tiesų ji švelni ir minkštaširdė, mėgsta šiltą pieną ir migdolinius sausainiukus. Tiesa, įprotis nurodinėti sukelia ginčus ar net kačių peštynes! O tai gali sužeisti jausmus, tad Katė mėgsta gydančius pleistrus. O tada viską galima pradėti iš naujo:)

Jau nuo rytojaus Kimočiai keliaus susipažinti pas vaikus! Džiaugiamės ir nekantraujame:)

 

Šį įrašą matė: 2 429