„VYTURĖLIO“ VASAROS STOVYKLOS „PAŠĖLUSI VASARA“ AKIMIRKOS

„VYTURĖLIO“ VASAROS STOVYKLOS „PAŠĖLUSI VASARA“ AKIMIRKOS

Vaikystė – pats linksmiausias ir gražiausias laikas… O vasara vaikams žaidimų ir šėlionių metas…

Kaip ir kasmet, jau eilę metų, tradiciškai pasitikdami vasarą organizuojame aktyvaus vaikų vasaros poilsio programą „VYTURĖLIO“ VASAROS STOVYKLA“.

Vasaros stovykla – tai vasaros malonumai kurie nieko neįpareigoja, bet leidžia vaikams išreikšti  save laisvai, kūrybiškai, pademonstruoti savo gebėjimus įvairiose srityse ir veiklose, kuriuos įgijo per mokslo metus ir kurie toliau bus tobulinami.

Visą mėnesį trunkanti programa kupina renginių, pramogų.

 

 

I savaitė 

I DIENA : stovyklos atidarymas, iškeliama vėliava ir kiekvienas rytas pasitinkamas mankštele. 

 

 

 

II DIENA „DAILĖ ANT MEDINIŲ LENTELIŲ“

Birželio 3 dienos (trečiadienio) rytas lauke prasidėjo smagia mankštele. Auklėtoja Genutė paaiškino vaikams, kad šiandien jų laukia kūrybinės užduotys. Visoms grupėms išdalintos medinės lentelės, kurias reikia „paversti meno kūriniais“. Palinkėjo, kad ši diena būtų spalvinga, žaisminga, kūrybinga, kad nustebintų visus įdomiais darbeliais. Visų grupių darbeliai atlikti įvairiomis technikomis, panaudotas net smėlis, manų kruopos, gamtinė medžiaga ir t.t. 

 

III DIENA „SPORTO IR SVEIKATOS  DIENA“

Saulėtą rytą mokytoja Saulė  pakvietė ugdytinius į rytinę mankštelę, ir kartu su grupių mokytojomis atliko sportinę mankštą. Linksmai pasimankštinę, vaikai išsiskirstė į sporto stoteles, kur jų laukė  padėjėjos ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ingrida. Kiekvienoje stotelėje mažieji sportininkai rungėsi  estafečių rungtyse. Mažieji žaidė judriuosius žaidimus. Jaunieji sportininkai ne tik išbandė savo vikrumą, ištvermę, sportinę jėgą.

 

II SAVAITĖ 

I DIENA.  „SMĖLIO PILIŲ KARALYSTĖJE“.

Ne vienas vaikas neužaugo be smėlio dėžės. Smėlyje galima paslėpti savo baimes ir atrasti daug paslapčių, čia galima susikurti visą savo pasaulį, nors tu ir mažas kaip vabaliukas, bet gali statyti didžiausias pilis, miestus. Smėlis teigiamai veikia vaiko emocinę būklę. Ne veltui psichologai taiko ne tik dailės terapiją, bet ir smėlio.

 

II DIENA . KŪRYBINĖ – MENINĖ VEIKLA „PRAKALBINSIU AKMENUKĄ“.

Šiltu vasaros oru  vaikai praleidžia didesnę dienos dalį lauke, todėl stengiamės, kad  veikla būtų įvairi, skatinanti džiaugtis gamta, tyrinėti, smalsauti, bendrauti. Kūrybinė raiška per dailę taip pat labai artima vaikams, todėl dažnai kviečiame paimti į rankas teptuką, kreidelę ar kitą priemonę ir pasinerti į kūrybos pasaulį.

Dailės užsiėmimų lauke pagrindinis tikslas – ne išmokyti vaiką konkrečių meninių įgūdžių, o duoti jam instrumentą pažinti pasaulį per savo paties veiklą.  Piešimas ne ant balto popieriaus lapo, o ant kitokio paviršiaus vaikus visada traukia. Iš pirmo žvilgsnio šaltas akmuo, gali virsti puošmena darželio teritorijoje, kai prie jo prisiliečia vaikų rankelės. Pasirinkdami spalvas, raštus, bandėme prakalbinti akmenukus. Šioje veikloje svarbiausia  mėgautis tuo, ką darai. Netradicinis piešimo būdas vaikams teikė daug džiugių akimirkų, juk čia puikiai matosi ką piešia draugas, galime bendrauti, bendradarbiauti  ir sukurti kolektyvinį darbelį drauge.

Tad vasara kviečia svajoti, veikti, džiaugtis, šėlti… ir kurti, fantazuoti.

 

III DIENA. „PELĖDŽIUKAI – MŪSŲ DRAUGAI“. 

Fantazija, vaizduotė, kūrybiškas požiūris į supantį pasaulį – tai vienas svarbiausių gyvenimo prieskonių, be kurio mūsų kasdienybė būtų prėska ir ne tokia įdomi. Vaizduotė mus tarsi išlaisvina, ji ugdo, padeda rasti savo kelią ir bendraminčių draugiją. Kūrybiškai į pasaulį žvelgiantys vaikai daug laisvesni, jie geba lengviau priimti sprendimus, jų veikla, kalba ir bendravimas turiningesni, pasitikėjimas savimi stipresnis – jie tiesiog laimingesni ir džiaugsmingesni.

 

III SAVAITĖ

I DIENA  „RALIO VARŽYBOS“ 

Birželio 15-osios rytą „Vyturiukai“ į darželį skubėjo puikios nuotaikos ir nešini mašinomis, pasiruošę varžytis. Tądien vyko mašinų, valdomų pulteliu, varžybos. Sėkmės dalyviams 😀!!!

II DIENA.  „MANDALOS DIENA“  

TRADICINIS VASAROS STOVYKLOS RENGINYS „MANDALŲ DIENA-2020“
Žaliose „Vyturėlio“ aikštelėse linksmai šviečiant saulutei, skambant meditacinei muzikai, vaikai kūrė mandalas iš užmirštų žaislų, taip prikeldami juos naujam gyvenimui. Vyresni darželinukai jau žino, kad mandala – tai ornamentas rate, dėliojamas iš centro į išorę. Mandalų kūrimas padeda susikaupti, atsipalaiduoti, jausti harmoniją su savimi, ugdo kūrybiškumą.

Šiandien sukurtos mandalos turi ir pavadinimus: „Ančiukų“- „Draugystės ratas“ ir „Vaivorykštė“, „Žvirbliukų“ – „Jūrinė“, „Kačiukai su kaladėm“, „Žuvytės“, „“Kiškučių“ – „Vasaros pieva“, „Viščiukų“ – „Margas lego pasaulis“, „Voveriukų“ – „Saulės mandala“, „Meškučių“ – „Meškučio mandala“,“Kačiukų“ – „Važiuojam į vasarą“ , „Stirniukų“ – „Gimtadienio mandala“.

Smagu buvo stebėti procesą ir pasidžiaugti rezultatu 🙂

 

III DIENA.  „KAS IŠPŪS DIDESNI BURBULĄ“.

Birželio 18 d. darželyje prasidėjo smagi diena  – muilo burbulų diena!  Pūsdami burbulus vaikai net negalvojo, apie naudingą plaučių mankštą bei aktyvaus judėjimo naudą žmogaus organizmui. Jie pūtė, džiaugėsi, lakstė, stengėsi  pagauti burbulus kylančius į dangų. Pramoga, padovanojo vaikams daug nepamirštamų akimirkų, gerų emocijų ir puikią nuotaiką. Geros emocijos – užtikrina ir gerą vaiko sveikatą.

 

IV SAVAITĖ

I DIENA. „SPALVOTI TAKELIAI APLINK MANO DARŽELĮ“.

Birželio 22 d.  su dideliu džiaugsmu vaikai keliavo į kiemą nešdamiesi spalvotas kreideles. Vaikų kūrybinė vaizduotė įstaigos kieme ant asfalto mirguliavo tartum rudeniniai lapai. Asfaltas buvo nuklotas įvairiausiais, spalvočiausiais ir gražiausiais vaikų piešiniais. Piešiniuose vaikai, dalinosi įspūdžiais ir atskleidė savo svajones. Baigę piešti, vaikai džiaugėsi vieni kitų darbais.

II DIENA. ,,VASARA SU PALAPINE“.

Birželio 25- osios rytą saulei ritinėjantis danguje, o jos spindulėliams švelniai glostant vaikų skruostukus, darželio kieme šurmulys, nes vaikai darželio teritorijoje įsirengė puikią stovyklavietę, atlikę nuotaikingą rytinę mankštą vaikai išsiruošė iškylauti. Puikiai įrengtose stovyklavietėse netrūko įdomios ir turiningos veiklos: žaidė, linksminosi, džiaugsmingai plojo, džiaugėsi vienas kito buvimu, vaišinosi iškylautojo vaišėmis… Mažieji stovyklautojai patyrė daug džiugių emocijų, visi drauge smagiai leido laiką..

 

III DIENA. „VANDENS MUZIKA“.

Ketvirtąjį birželio penktadienį muzikos mokytoja Sandra kvietė visus vaikučius klausytis vandens muzikos. Kokie gi tie vandens garsai? Vaikai klausėsi kapsinčio vandens, gaudė vandens lašiukus, bandė atpažinti upelio, jūros garsus, „nardė“ su povandeniniais akiniais ežero dugne. Vėliau visi kartu rankytėmis kūrė lietų – nuo lengvos dulksnos iki stiprios stiprios liūties. Pasiklausę gamtos garsų, vaikučiai, žaisdami su parašiutu ir žuvytėmis,  aktyviai klausėsi kompozitorių sukurtos muzikos – K. Sen Sanso „Akvariumo“, o vėliau vaizdavo, kaip vandeniu džiaugiasi ir juo apsipurškia dramblys. Veiklos pabaigoje kiekvienas vaikutis išsirinko norimą instrumentą – marakasą, kastanjetę arba toninę lazdą, linksmai grojo ir šokinėjo per „balas“. Smagu buvo matyti laimingus vaikų veidelius ir džiugias emocijas!

 

V SAVAITĖ 

STOVYKLOS UŽDARYMAS IR LEDŲ DIENA    

Šį įrašą matė: 35