Aktuali informacija

PAGALBOS VAIKAMS LINIJOS REKLAMINIS SKYDELIS

Pagalbos vaikams linijos (toliau – PVL) reklaminis skydelis,  kviečia pasinaudoti teikiama paslauga – tiesiogine konsultacija („online“). Reklaminį skydelį  rasite paspaudus interneto nurodą:  http://impartner.lt/ads/pagalba_vaikams/201612/pagalba_vaikams_konsult_180x150_04/pagalba_vaikams_konsult_180x150_02.html 
(reklaminis skydelis turėtų būti su nuoroda į http://www.pagalbavaikams.lt/lt.php/pagrindinis.html).
Papildomai informuojame, kad PVL konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, besikreipiančius dėl vaikų, kai reikalinga kitų įstaigų ar institucijų pagalba (vaikas patiria smurtą mokykloje ar namuose, žino, kad kitas vaikas yra skriaudžiamas ar kt.), besikreipiančiojo sutikimu (pageidaujant užtikrinamas besikreipiančiojo anonimiškumas), inicijuoja pagalbos vaikui teikimą.
Taip pat pažymime, kad su PVL galima susisiekti šiais kontaktais:
  • nemokamu telefono numeriu 116 111 (į skambučius visų pirma atsiliepia Vaikų linijos savanoriai, kurie, kai reikalinga kitų įstaigų ar organizacijų pagalba, skambinančiuosius, esant jų sutikimui, sujungia su PVL konsultantu tolesniam pagalbos organizavimui);
  • tiesioginėmis konsultacijomis „online” (interneto svetainėje pagalbavaikams.lt pagrindinio puslapio kairės pusės apačioje rašant skiltyje konsultuokis tiesiogiai) PVL konsultantų darbo metu, darbo dienomis nuo 11 iki 19 val.


PSICHOLOGĖ REKOMENDUOJA PRIEŠMOKYKLINUKŲ TĖVELIAMS


Nors šilti orai kviečia būti gamtoje, tačiau nepamirškime pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu būnant joje.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Ingrida Sragauskienė



Informacija apie tuberkuliozę

       Minint Kovo 24 – ąją, pasaulinę tuberkuliozės dieną, svarbu prisiminti ligos simptomus, plitimo būdus, profilaktiką ir skleisti šūkį „Susitelkę įveikime tuberkuliozę.“

     Kvėpavimo organų tuberkuliozė – infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. Bakterijoms patekus į orą (sergančiajam kosint, čiaudėjant, kalbant), jos aplinkoje gali išlikti ilgą laiko tarpą, tačiau sveikas žmogus, įkvėpęs tuberkuliozės mikobakterijų, nebūtinai gali susirgti atvira tuberkuliozės forma. Slaptoji (latentinė) tuberkuliozės infekcija pasireiškia tada, kai asmuo yra užsikrėtęs tuberkuliozės mikobakterijomis, tačiau jos nėra aktyvios ir nesukelia jokių ligos simptomų bei nekelia pavojaus aplinkiniams. Atvirkščiai, atvira tuberkuliozės forma sergantiems būdingas sunkus, 3 ir daugiau savaičių trunkantis kosulys, skausmas krūtinėje, kraujo ar skreplių atkosėjimas, bendras silpnumas bei nuovargis, svorio kritimas, apetito stoka, karščiavimas, naktinis prakaitavimas, taip pat tokie žmonės yra pavojingi, nes gali užkrėsti aplinkinius.

Didesnė tikimybė užsikrėsti tuberkulioze yra šioms rizikos grupėms:

  • neskiepyti nuo tuberkuliozės;
  • bendraujantys su sergančiais tuberkulioze;
  • dažnai sergantys viršutinių kvėpavimo takų ligomis;
  • sergantys įvairiomis lėtinėmis ligomis;
  • infekuoti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) arba esant kitoms imunodeficitinėms būklėms;
  • vaikai iš socialinės rizikos šeimų;
  • gyvenantys sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, vaikų globos namuose, internatuose, pensionatuose;

       Nepaisant to, jog sergamumas tuberkulioze mažėja ir 2015 m. ES/EEE šalyse paplitimo tuberkulioze rodiklis siekė 11,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Lietuvoje šis rodiklis gerokai aukštesnis – 51,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. ULAC duomenimis, 2017 m. Lietuvoje buvo  užregistruoti 1387 tuberkuliozės atvejai, taip pat, atliekant tuberkulino mėginius, tuberkuliozė buvo diagnozuota 32 vaikams (5 vaikams nustatyta atvira tuberkuliozės forma).

      Norint išvengti šios klastingos ligos, kiekvienam vaikui ir suaugusiajam itin svarbu palaikyti gerą imuninės sistemos būklę – dažniau būti gryname ore, laikytis tinkamo darbo – poilsio režimo, vengti žalingų įpročių, subalansuotai, reguliariai maitintis, būti fiziškai aktyviais. Taip pat, turėjus kontaktą su sergančiuoju, pajutus klinikinius ligos požymius rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją ir pasitikrinti sveikatą (suaugusiesiems taikoma rentgenologinė diagnostika, o vaikams atliekamas tuberkulino (Mantoux) mėginys).

Parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 


Seminaras tėveliams

KAIP UŽAUGINTI GENIJŲ?

Šiandien vaiko raida yra stresą kelianti patirtis. Kodėl nedavus vaikui žinių, kurios padėtų šią patirtį valdyti. Žinodami ką gali žmogaus protas, vaikai galėtų mokytis kūrybiškiau ir gyventi harmoningiau nuo pat vaikystės. Ar galite įsivaizduoti, kokie būtumėte buvę, jei ankstyvame amžiuje Jums būtų duota „Žmogaus proto galimybių instrukcija“ ?

Mūsų smegenys – išmaniausias kompiuteris, tik kaip juo naudotis, instrukcijos gimstant niekas neduoda.

 O ką dar vertingesnio galėtume perduoti savo vaikams?

Ateikite ir sužinokite kur slypi žmogaus genialumas, kad galėtumėte padėti savo vaikui sėkmingai augti, vystytis ir atskleisti savo unikalias savybes.

Sėkmė – kiekvieno žmogaus prigimtinė teisė!

Seminarą veda: kūrybinio mąstymo instruktorė, meditacijos mokytoja, aktorė, žurnalistė, lektorė – Rasa Bartninkaitė

Jau 12 metų vedu kūrybinio proto lavinimo seminarus suaugusiems ir 16 metų dirbu bei kuriu vaikams Kauno valstybiniame lėlių teatre. Žinau, kaip per vaizduotę sėkmingai atrakinamos durys į būsimo suaugusio žmogaus vidinį pasaulį… o ką ten „pasėsi“, tą vėliau „pjausi“. Vaikų galvose užgimsta mūsų ateitis, formuojasi būsimas visuomenės progresas, bet…

Lavinant vien racionalųjį protą ir vaikantis apskaičiuotos sėkmės, mes išsenkame ir prarandame gyvenimo džiaugsmą, prarandame SAVE… Vėliau tą patyį skatiname daryti ir vaikus. Ar tikrai tokios laimės jiems linkime? Mokslininkai ir medikai yra pastebėję, kad tik harmoninga smegenų veikla suteikia vidinį stabilumą, kuris sukelia laimės jausmą.

Kaip pagauti „Laimės paukštę“ mūsų protėviai užkodavo pasakose… Stebuklai jose nutinka tiems, kurie turi gerą širdį, svajodami kuria – drąsiai imasi veiklos… Taip SVAJONĖS virsta REALYBE! Kvantinė fizika šiandien įrodo, o gyvenimas patvirtina, kad taip ir yra – mes esame KŪRĖJAI ir GALIME kurti „STEBUKLUS“ savo „gyvenimo pasakoje“… Ar ne šito turėtume išmokti patys, o vėliau išmokyti ir savo vaikus?

                    Jei nežinote KAIP – metas susipažinti…