INFORMACIJA DĖL COVID-19

TVARKOS APRAŠAI

2021-01-21
 
DĖMESIO !
 
Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis“ dalyje grupių („Žvirbliukų“ grupėje) „nuo 2021-01-21 iki 2020-02-01 “ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.  Dėl to nurodytu laikotarpiu mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu arba nutraukiamas visai.   Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją. Įsakymas- švietimo skyrius Raštas dėl Vyturėlis 2021-01-21;   Įsakymas.

2020-12-08

Vyriausybė griežtina karantino režimą ir pratęsia jį iki metų pabaigos

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vyriausybe-grieztina-karantino-rezima-ir-pratesia-ji-iki-metu-pabaigos


2020-11-27

Informuojame, kad iki gruodžio 17 d. 00:00 Lietuvoje pratęsiamas karantino rėžimas. Kviečiame Jūsų laikytis saugos reikalavimų, atsakingai įeiti pasiimti vaikų. Žinome, kad turime geriausius tėvus ir vaikus.

Būkime sveiki.

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/karantinas-pratesiamas-iki-gruodzio-17-d-taciau-leidziamas-muzieju-lankymas

DĖMESIO !

 
2020-11-25
 
 „Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis“ dalyje grupių („Viščiukų“ grupėje) „nuo 2020-11-25 iki 2020-11-29 “ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.  Dėl to nurodytu laikotarpiu mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.  Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją. Įsakymas- švietimo skyrius
 

 „Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis“ dalyje grupių („Ančiukų“ grupėje) „nuo 2020-11-20 iki 2020-11-26 “ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.  Dėl to nurodytu laikotarpiu mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.  Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją.“ Įsakymas-švietimo skyrius

 „Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis“ dalyje grupių („Kačiukų“ grupėje) „nuo 2020-11-18 iki 2020-11-30 “ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.  Dėl to nurodytu laikotarpiu mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.  Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją.“ Įsakymas-švietimo skyrius, Isakymas_ pakeitimas_KAČIUKAI

 „Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis“ dalyje grupių („Žvirbliukų“ grupėje) „nuo 2020-11-10 iki 2020-11-19 “ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.  Dėl to nurodytu laikotarpiu mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.  Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją.“  Įsakymas-švietimo skyrius 


2020-11-11 

Šešiamečiai ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, taip pat pradinukai galės būti be veido kaukių
 
https://www.facebook.com/SvietimoIrMoksloMinisterija/posts/3715830398462742

2020-10-27

REKOMENDACIJOS KAUNO MIESTE
(Spalio 28 d.- lapkričio 11 d.)
 

http://www.kaunas.lt/2020/10/naujienos/nuo-treciadienio-karantinas-ir-kaune-ivedamos-naujos-priemones-teks-susitaikyti-su-ribojimais/?fbclid=IwAR3GLK8NM4OWgdqLoE-s_5XWWSh3LAui4RHN32wdOYewsmCHBa4kiDBKxJo


2020-09-18
Paskelbti algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga
 • Kaip reikia elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga?
 • Ką turi daryti tėveliai?
 • Ką turi daryti ugdymo įstaigos administracija?
 • Visą informaciją rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtuose algoritmuose: Algoritmai kaip elgtis Covid – 19 metu
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

2020-09-07
Psichologinė ir emocinė parama karantino metu

Karantinas ir pandemija dėl naujojo korona viruso (COVID-19) plitimo grėsmės pakeitė mūsų visų įprastą kasdienybę. Pastarosios savaitės kelia mums nemažai iššūkių, todėl šiuo metu savo ir savo vaikų emocinę – psichologinę sveikatą turime išlaikyti kaip įmanoma stabilesnę.

Jeigu dėl šiuo metu susiklosčiusios situacijos patiriate papildomą psichologinį nerimą, jeigu manote, kad Jums reikia su kažkuo pabendrauti ar prašyti pagalbos dėl savo ir savo vaikų emocinės būsenos – neprivalote likti vieni su savo mintimis ir jausmais. Dalinkitės jais su tais, kurie gali padėti.

Psichologinę pagalbą el. paštu ir telefonu lietuvių ir rusų kalbomis teikia įstaigos psichologė:
rašykite el. paštu:Irniukas@gmail.com
arba skambinkite telefonu:
Vida +370 68372056

2020-08-26
TVARKA, KURIA VADOVAUSIMĖS NUO RUGSĖJO 1 DIENOS
 • Prailgintos veiklos grupių nebus, įstaigos darbo laikas 7:30-18:00 (prailginta grupė tik tą grupę lankantiems vaikams)
 • Tėveliai į įstaigą nebus įleidžiami ir toliau.
 • Atvedus vaiką, prie įėjimo į įstaigą, skambinti durų telefonu – domofonu į tą grupę, kurią lanko jūsų vaikas.
 • Pakėlus auklėtojai ragelį prisistatyti ir laukti prie durų kol auklėtoja ar auklėtojos padėjėja ateis pasitikti.
 • Esant geroms oro sąlygoms auklėtojos vaikus pasitiks lauke.
 • Su slogos, konjuktyvito, bėrimo, kosulio ar kitų ligų požymiais vaikai nebus priimami, o pasireiškus šiems požymiams vaikui jau esant darželyje, būsite  informuoti vaiką skubiai pasiimti iš įstaigos, kaip tai numato susitarimai ugdymo sutartyse.
 • Įėjimas į įstaigą lydintiems asmenims  tik su veido apsaugos priemonėmis. Tai ypatingai aktualu mūsų mažiausiųjų naujokų tėveliams, nes į grupę adaptaciniam periodui bus įleidžiami tik su kaukėmis ir ribotu srautu;
 • Labai prašome aptarti iš anksto su vaikais šias procedūras, kad patirtų kuo mažiau streso;
 • Sveikatos pažyma 027a forma mūsų įstaigą lankantiems vaikams su odontologo žyma ( skaitmeniniu pavidalu esveikata.lt arba paprastu popieriniu išrašu) gali būti pateikiama iki 12 31 d. , išskyrus tuos atvejus, kai vaikas yra alergiškas ir jam būtina pritaikyti valgiaraštį. Įstaigos naujokams sveikatos pažymas yra būtina pateikti iki rugsėjo 17 d. kaip numato karantino atšaukimo tvarka;
 • Muzikos, judesio korekcijos, dailės užsiėmimai bus vykdomi atskirai kiekvienos grupės vaikams. Tarp užsiėmimų daromi tarpai ir patalpos vėdinamos bei dezinfekuojamos;
 • Interesantai, individualių konsultacijų norintys asmenys gali registruotis įstaigos tel. (37) 386742, mob. 867604927, ar el paštu: ldv@vyturelis.kaunas.lm.lt pagal suderintą grafiką bus priimami.

Administracija


2020-08-23
Tėvelių dėmesiui!!!
Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą Lietuvoje, grąžintas privalomas reikalavimas  dėvėti kaukes  renginiuose lauke ir viduje. Be to, nuo šiol tiek uždarose, tiek atvirose patalpose turi būti išlaikomas mažiausiai vieno metro atstumas. Sprendimas įsigaliojo nuo rugpjūčio 21 d.
D a r ž e l y j e   p a l i e k a m e  reikalavimą nuo rugpjūčio 24 d. asmenims, atlydintiems vaikus ir pasiimantiems juos iš įstaigos, dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), taip pat prašome pasiėmus vaikučius nesibūriuoti.   
Pridedamas sprendimas DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ PAKEITIMO (V-1840)
 
Dėkojame už Jūsų supratingumą ir atsakingumą

2020-04-25
Tėvelių dėmesiui!!!

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. V-977, informuojame, kad susidarius sprendime nurodytoms situacijoms ir esant poreikiui mūsų ugdytiniams lankyti darželį, prašome  informuoti pavaduotoją ugdymui Renata Bielienę telefonu 8 676 04927.

Pažymime, kad turėsite pateikti dokumentus, įrodančius Jūsų individualias situacijas, bei turėsite lankyti ne mūsų darželį, o Švietimo skyriaus nustatytą ugdymo įstaigą Peržiūrėti dokumentą

Vaikui (-ams) 2020 m. gegužės 18 -2020 m. gegužės 31 d. nelankant ugdymo įstaigos už darželį mokėti nereikės, vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 15 d. sprendimu Nr. T-454 „Atlyginimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą dydžio nustatymo ir mokėjimo tvarkos aprašo“ 10.8 p., – vaikų tėvai atlyginimo nemoka, kai mokykla uždaroma „… dėl karantino, paskelbtos epidemijos“.

Labai tikimės susitarimų ir kad padėsite mums apsaugoti ir vaikus, ir vieniems kitus. Pasikeitimų gali būti kasdien dėl esamos situacijos, bet padarysime viską, kad kuo anksčiau apie juos sužinotumėte.


2020-04-12
DĖL UGDYMO PROCESO ĮSTAIGOJE ATNAUJINIMO NUO GEGUŽĖS 18 D.

Gerbiami mūsų ugdytinių Tėveliai,

Šis laikotarpis, tai didelių iššūkių metas mums visiems. Kreipiamės į Jus, siekdami bendrų susitarimų dėl vaikų vedimo į darželį nuo 2020 05 18. Įvykdžius apklausą, matome, kad tikrai nemažas vaikų skaičius turėtų ateiti, todėl informuojame Jus, kad tam tikra tvarka įsigalios kitaip nei įprastame režime:
Įstaiga nuo 2020 05 18 karantino metu dirbs nuo 7:30 iki 18:00 val. (prailgintų grupių šiuo laikotarpiu nebus). 
Nerekomenduojama vesti:
 • Vaikų, kurie turi lėtinių ligų Sveikatos apsaugos ministro 2020 03 23 įsakyme V-483 numatytame apraše ĮsakymasVaikų, kurie gyvena kartu su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms (60 metų ir vyresniais arba sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis apraše Dėl ikimokyklinio ugdymo organizavimo ).Nepriimsime:
 • Vaikų, kurių kūno temperatūra atvykimo metu bus aukštesnė nei 37,3 arba turės išorinių ligos požymių (pasunkėjęs kvėpavimas, sloga, čiaudulys, kosulys).
  Vykdant vaikų priėmimą bus laikomasi tokios tvarkos:
 • Vaikus lydintys asmenys turi turėti veidą ir nosį dengiančias priemones.
  Priėmimas bus vykdomas per vienerias pagrindines įstaigos duris. Vaikus pasitiks įstaigos darbuotojas, dėvintis apsaugos priemones, todėl labai prašome paaiškinti vaikams iš anksto šią procedūrą, kad nesukelti didelio streso. Darbuotojas dėvės kaukę, apsauginį skydą ir bachilus ir bekontakčiu termometru matuos temperatūrą, auklėtojos vaikučius pasitiks jas informavus jog atvyko vaikutis.
 • Per kitas duris bus įleidžiami įstaigos darbuotojai ir jų laukia ta pati procedūra. Todėl labai prašome laikytis vaikų priėmimo durų krypties. Susidarius didesniam atėjusių skaičiui, prašome laikytis saugių atstumų. Darbuotojų deklaracija
 • Dėl įstaigoje dirbančių nemažai rizikos grupėje esančių darbuotojų galime atidaryti ne visas grupės, grupes jungsime, todėl prie durų Jūs būsite nukreipti į Jums priskirtą grupę. Informuojame, kad galimai pedagogai ir padėjėjos bus kitos nei buvo iki karantino. Apie neatvykimą ir su vaiko sveikata susijusią informaciją, kuri aktuali priėmimui, taip pat labai prašysime informuoti el paštu : ldv@vyturelis.kaunas.lm.lt arba tel. 867604927 pavaduotoją ugdymui Renatą Bielienę arba grupės mokytojas. 
 • Ugdymo proceso metu išryškėjus bent menkiausiems vaiko sveikatos negalavimams Jūs būsite informuoti ir turėsite skubiai paimti vaiką iš įstaigos.
  Vaikai į lauke negalės kontaktuoti su kitos grupės vaikais, reikalui esant, vaikai bus vedami atskiromis grupėmis jiems priskirtu laiku, kad apsaugoti nuo bendrojo kontakto su kitais vaikais. Laiptines ir išėjimus dezinfekuojami bus kas 2 val.
 • Atvedus vaikus į darželį tėveliai privalės užpildyti deklaraciją, Tėvų deklaracija . Užpildytą deklaraciją rekomenduojame atsinešti atvykus į įstaigą  tam, kad išvengtume spusčių prie durų

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Renata Bielienė


2020-03-12
SVARBU!!!
INFORMUOJAME, kad vadovaujantis 2020-03-12 Vyriausybės posėdyje priimtu nutarimu (siunčiame turimas nuorodas:
http://lrv.lt/lt/naujienos/ekstremaliu-situaciju-metu-masiniai-renginiai-uzdarose-patalpose-nevyks ir 
http://lrv.lt/lt/naujienos/visoje-lietuvoje-del-koronaviruso-dviem-savaitems-uzdaromos-svietimo-istaigos), nuo kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo procesas visose švietimo įstaigose, t. y. ir ikimokyklinėse bei priešmokyklinėse įstaigose / grupėse.
 

2020-03-12
SVARBU!!!
https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/pritare-lietuvoje-uzdaromos-mokyklos-darzeliai-draudziami-renginiai-956808
RYTOJ REKOMENDUOJAMA NEVESTI UGDYTINIŲ, O NUO KOVO 16 D. IKI KOVO 27 D. DARŽELYJE STABDOMAS UGDYMO PROCESAS!!!
 • Nuo kovo 13 d. rekomenduojama esant galimybėms neiti.
 • Nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, procesas visose švietimo įstaigose, t.y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose, neveiks darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos.
 • Mokestis nebus skaičiuojamas, pritaikant tvarkos aprašo 10.7 papunktį (dėl ekstremalių įvykių).
 • Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje. Šis laikotarpis yra už pavasario atostogas.
 •  Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ugdymo įstaigos vienareikšmiškai yra tos vietos, kur rizika virusui plisti yra itin didelė.
 •  „Turime visomis priemonėmis stabdyti viruso plitimą. Kol kas skelbiame švietimo įstaigose privalomas dviejų savaičių mokinių ir studentų atostogas“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
 •  Šis karantino laikotarpis yra už pavasario (Velykų) atostogas. Taip pat vėliau bus svarstoma dėl kitų mokymosi formų tokiu atveju, jei dviejų savaičių karantino nepakaktų. Pedagogai per mokinių atostogas dirba, tačiau įstaigos nustato darbą nuotoliniu režimu.
 •  Savivaldybės privalės užtikrinti vaikų priežiūrą išskirtiniais atvejai įstaigose, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose.
 •  Vyriausybė rekomenduoja darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu, o nesant tokiai galimybei išduoti nedarbingumo pažymėjimą tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu.
 • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys mažus vaikus, kuriems reikia priežiūros:
 •  NUOTOLINIS DARBAS. Tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 metų, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.
 •  NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMAS. Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.
 •  ATOSTOGOS. Tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.
 •  PAGALBA. Vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir panašiai.
 • Dėl koronaviruso plitimo grėsmės pamokas mokyklose sustabdė ir kitos Europos šalys. Mokyklos laikinai uždaromos Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Be mokinių iš šalių, kuriose didžiausias viruso protrūkis, pamokų kurį laiką nelankys ir Danijos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Graikijos mokiniai. Kitose šalyse veiklą stabdo pavienės mokyklos, kuriose fiksuotas koronaviruso atvejis, tačiau šalies mastu ribojamas dalyvavimas masiniuose renginiuose, atšaukiamos mokinių ekskursijos.
2020-02-27
KAS YRA NAUJASIS KORONA VIRUSAS?

KAS YRA NAUJASIS KORONA VIRUSAS? lankstinukas LT 

Skaityti čia: (https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso)?  

Kuo pavojingas ir kaip apsisaugoti?

Europos ligų prevencijos ir kontrolės duomenimis, nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 26 d. iš viso užregistruoti 2,782 patvirtinti Koronaviruso atvejai, sukelti 2019-nCoV, tarp kurių buvo ir 80 mirties atvejai, taip pat 3 atvejai užregistruoti Prancūzijoje. Tarp užsikrėtusiųjų yra ir 2 metų mergaitė, manoma, kad ji jauniausia Korona viruso auka.

Virusas plinta kontaktiniu, oro lašeliniu ir fekaliniu-oraliniu būdu. Linkę prasiskverbti į kvėpavimo epitelį ir virškinimo trakto epitelį, o taip pat į nervinės sistemos, širdies, akių ląsteles. Dažniausiai pasireiškia kaip rinofaringitas, bet būna ir virškinimo trakto sutrikimai.

Bet pavojingiausias korona viruso pasireiškimas – atipinė pneumonija arba „sunkus ūmus kvėpavimo takų sindromas“ (Severe Acute Respiratory Syndrome – SARS). Šios ligos mirtingumas virš 30%Šiuo metu žinoma, kad šis virusas gali sukelti lengvus, į gripą panašius simptomus, ir sunkią ligos formą. Labiausiai pažeidžiami yra asmenys, turintys lėtinių ligų (hipertenziją, širdies ir kraujagyslių sutrikimus, diabetą, kepenų funkcijos sutrikimus, kvėpavimo takų ligų).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras rekomenduoja: atsisakyti nebūtinų kelionių į šalis, kuriose patvirtinti žmogaus susirgimai naujo tipo gripo virusu; asmenims keliaujantiems į šalis, kuriose patvirtinti žmogaus susirgimai naujo tipo gripo virusu patariama laikytis šių atsargumo priemonių:

 •   Vengti lankytis žmonių susibūrimo vietose, masiniuose renginiuose, ypatingai kur yra sergančių žmonių
 •   Vengti artimo sąlyčio su sergančiais asmenimis. Sergantieji ar užsikrėtę naujuoju gripu asmenys, laikomi kuriems pasireiškia vienas ar daugiau iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, gerklės, galvos, viso kūno skausmas, drebulys, nuovargis. Kai kuriems asmenims kiaulių gripo virusas gali sukelti viduriavimą ir vėmimą.
 •   Kuo dažniau plauti ar valytis (tam skirtomis priemonėmis) rankas. Rankų plovimas ar dezinfekavimas padės apsisaugoti nuo virusų. Rankas reikia plauti dažnai su muilu ir vandeniu, ypač po kosulio ar čiaudėjimo.
 •   Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos. Virusai dažniausiai plinta, kai asmuo liečia aplinkos daiktus, kurie yra užkrėsti mikroorganizmais, ir vėliau neplautomis rankomis liečia akis, nosį, burną.
 •   SAM rekomenduoja vaikams susirgus bet kokia liga nelankyti ugdymo įstaigų.

45041 NVSC lankstinukas LT (2)

Koronavirusas_2020_sav (003)Peržiūrėti įrašą

2020-02-26_+higiena+pries+virusus (1)