PROJEKTAS „RUDENĖLIO SPALVOS“

PROJEKTAS „RUDENĖLIO SPALVOS“

Projekto tikslas. Vaikai susipažins bei eksperimentuos (tyrinės) su daržovėmis, vaisiais, medžiais, sėklomis, medžių lapais. Vaikai gebės apibūdinti pagrindinius rudens požymius, bandys įsiminti ir pasakyti rudens mėnesių pavadinimus, išskrendančių paukščių pavadinimus, gebės įvardinti darželio kieme augančius medžius ir jų lapus.

   Uždaviniai:

  • Aktyviai ruošis ir dalyvaus Rudenėlio šventėje. Džiaugdamiesi sodo ir daržo  gėrybėmis, sužinos kur daržovės ir vaisiai auga, kaip jie renkami, kuo jie mums naudingi.
  • Apžiūrinės, skanaus, uostys, lytės, atrasdami vaisių ir daržovių savitumus.
  • Aptars rudeninės gamtos požymius, oro sąlygas, atliekamus darbus lauke, sode, darže. Susipažins ir skirs darželio teritorijoj augančių medžių: klevo, ąžuolo, beržo, kaštono lapus ir sėklas. Analizuodami Justino Marcinkevičiaus „ Grybų karą“ susipažins su grybais.
  • Stebėdami paveikslėlius vaikai sužinos apie žiemot liekančius paukščius ir išskrendančius paukščius, apie žvėrelių pasiruošimą žiemai.

Spalio 7-16 d. grupėse organizuojamos ugdomosios veiklos tema:  „Rudenėlis gamtoje“

Grupėse su vaikais pedagogai aptars ką sužinos ir veiks šio projekto metu. Ryto rato metu vyks pokalbiai apie oro sąlygas: vėstantis oras, stiprus, silpnas vėjas, lietus, šlapdriba. Rekomenduojama stebėti ir žymėti oras sąlygas ( krituliai, saulė, debesuotumas, vėjas ir temperatūra). Medžių, krūmų pasikeitimus, susipažins su lapais ir sėklomis. Naudojant šią gamtinę medžiagą darys su vaikais darbelius.

Skaitys, aptars, mokysis  mintinai ištraukas iš Justino Marcinkevičiaus „ Grybų karas“. Žinos bent kelių grybų pavadinimus. Su vaikais pieš, aplikuos, lipdys grybus.

Kartu su tėveliais sukomponuos rudeninę kompoziciją, kurios puoš mūsų darželio erdves.

 Nuo spalio 14 d. pirmame koridoriaus aukšte organizuojama puokščių parodėlė. 

Spalio 17-24 d. grupėse organizuojamos ugdomosios veiklos tema: „Sodo, daržo gėrybės“

Pokalbio metu su vaikais išsiaiškinsime ar visas daržoves, vaisius pažįstame, žinome jų pavadinimus. Žaisime žaidimą „ paragauk ir atspėk“ kurio metu įvardinsim ką ragaujame, koks jo skonis. Įvardinsim kokios spalvos, formos, kur auga kaip nuimamas jo derlius. Minsime mįsles, klausysimės skaitomų eilėraščių rudens tematika, mokysimės  mintinai.

Pagal galimybes spausime sultys, maišysime kokteilius arba  gaminsime mišraines iš vaisių ar daržovių.

Grupuosime vaisius ir daržoves pagal spalvą, dydį, formą, skonį. Mokysimės  dalinti per pusę, į 4 dalis. Įtrauksime ugdytinių jusles ir visus pojūčius: stebėjimą, lietimą, lyginimą, uostymą. Panaudojant vaisius ir daržoves bandysime štampuoti, piešti. Naudosime metodinę priemonę „Lauko darbai“. Daržovių įtvirtinimui žiūrėsime animacinį filmą „Čipolinas“.

Spalio 25 d.- 31 d. grupėse organizuojamos ugdomosios veiklos tema: „Paukšteliai ir žvėreliai“

Grupėse vyks pokalbiai apie paukščius kurie išskrenda į šiltuosius kraštus ir kurie lieka pas mus žiemot. Naudosime plakatus, metodinę priemonę „Laukiniai gyvūnai, paukščiai ir vabzdžiai“, interaktyvią lentą. Aptarsime ką veikia žvėreliai, kaip ruošiasi žiemai. Naudodami įvairias priemones ir technikas piešime paukštelius. Su dailės mokytoja ruošim darbelių parodėlę „Išskrendantys paukščiai“

Spalio 28-31 d. lauksime tradiciškai išraižytų, papuoštų moliūgų.

Spalio 30 d. 10.00 val. baigiamasis projekto renginys pramogų salėje.

VISAS VEIKLAS FIKSUOSIME  FOTOAPARATU!!!

KVIEČIAME VISUS AKTYVIAI DALYVAUTI 😊

 

 

 

Šį įrašą matė: 4 357

Komentarai negalimi.